18/11/2017 • 23:07
ΑΕΚ-Πανιώνιος
18/11/2017 • 19:17

Και πάλι με Χάρις η ΑΕΚ

Ο Μάνι Χάρις ήταν ξανά ο κορυφαίος της ΑΕΚ, που δυσκολεύτηκε αλλά επικράτησε τελικά με 83-73 του Πανιωνίου στο ΟΑΚΑ, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

FIBA Champions League
16/11/2017 • 16:26

Δεν είναι στραβός ο... γιαλός

Ο Δημήτρης Καρύδας γράφει για το FIBA Champions League και ιδιαίτερα για το ότι πρέπει τελικά να αποφασίσουμε αν έχουμε υποτιμήσει τη διοργάνωση ή έχουμε υπερτιμήσει τους τρεις εκπροσώπους μας που για δεύτερη στη σειρά χρονιά τα βρίσκουν μπαστούνια!

Εντυπωσιακός ο Ελόνου.
16/11/2017 • 11:48

Με Ελόνου το Top - 5 (video)

Δείτε τις 5 καλύτερες φάσεις των χθεσινών αγώνων του Basketball Champions League, με το εντυπωσιακό κάρφωμα του Ελόνου της ΑΕΚ να βρίσκεται σε περίοπτη θέση.

Σε ρυθμούς Ολίμπια Λιουμπλιάνας η ΑΕΚ

Παίκτες και τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ σκέφτονται μόνο την αναμέτρηση κόντρα στην Ολίμπια Λιουμπλιάνας, όπου θέλουν να πανηγυρίσουν την τρίτη εφετινής τους νίκη στο Basketball Champions League.

Σι
13/11/2017 • 23:06

Χωρίς προβλήματα η ΑΕΚ

Όλες τις επιλογές παικτών στη διάθεσή του έχει ο Σωτήρης Μανωλόπουλος στην ΑΕΚ ενόψει του ματς με την Ολίμπια Λιουμπλιάνας για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Ο Σωτήρης Μανωλόπουλος.
11/11/2017 • 23:40
Ο Κέλσι Μπάρλοου της ΑΕΚ
11/11/2017 • 19:27

Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ, 86-60 τον Κόροιβο

Δυο πολύ καλά δεκάλεπτα, το δεύτερο και το τελευταίο, ήταν αρκετά για να δώσουν την νίκη στην ΑΕΚ απέναντι στον Κόροιβο με 86-60. Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Σωτήρη Μανωλόπουλου Που επέστρεψε στις επιτυχίες, μετά την ήττα στην Ρόδο, ήταν ο Κέλσι Μπάρλοου.

Το σήμα της μπασκετικής ΑΕΚ.
09/11/2017 • 11:34
Σάκοτα
07/11/2017 • 23:55

Το κρεσέντο του Σάκοτα (video)

Τέσσερα τρίποντα και 16 πόντους. Στην τελευταία περίοδο. Για τον Ντούσαν Σάκοτα ο λόγος, μόνο που δεν έφτανε στην ΑΕΚ...

Τρίποντο Σάκοτα
07/11/2017 • 23:34

Το δραματικό φινάλε στο ματς της ΑΕΚ (video)

Ο Ντούσαν Σάκοτα "πυροβόλησε" από τα 8 και πλέον μέτρα ισοφαρίζοντας το ματς με τη Στρασμπούρ, ωστόσο η άμυνα της ΑΕΚ ήταν η χειρότερη δυνατή στο φινάλε, επιτρέποντας καλάθι και φάουλ στον Ζακάρι Ράιτ.

Στρασμπούρ-ΑΕΚ
07/11/2017 • 23:19

«Λύγισε» στο φινάλε η ψυχωμένη ΑΕΚ (video)

Η ΑΕΚ γύρισε από το -16 (53-37) στη Γαλλία απέναντι στη Στρασμπούρ, αλλά είδε τον Ζακ Ράιτ να πετυχαίνει το νικητήριο καλάθι και να ηττάται με σκορ 80-78 από την γαλλική ομάδα. Συγκλονιστική εμφάνιση από τον Ντούσαν Σάκοτα με 16 πόντους και 4 τρίποντα στην τελευταία περίοδο (19 συνολικά), συμπαραστάτης του στην αντεπίθεση ο Μάικ Γκριν με 18 πόντους.