Συνέτριψαν την Ιρλανδία στο Δουβλίνο και πάνε Μουντιάλ οι Δανοί

Η Δανία θα είναι εκεί! Παρά το 0-0 στο πρώτο παιχνίδι και παρότι έμεινε πίσω στο σκορ στο Δουβλίνο, η ομάδα του Χαρέιντε απάντησε με πέντε γκολ και με το εμφατικό 1-5, έκλεισε θέση στη γιορτή του ποδοσφαίρου το ερχόμενο καλοκαίρι στα γήπεδα της Ρωσίας.
14/11/2017 • 23:51
Έρικσεν, Δανία

Ο Ντάφι έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους μόλις στο 6', αλλά μέσα σε ένα τρίλεπτο, Κρίστενσεν (29') και Έρικσεν (32') έστειλαν τη Δανία προηγούμενη στα αποδυτήρια (1-2). Τα πάντα τελείωσαν στο 63' με τον Έρικσεν να γράφει το 1-3 ενώ σημειώνοντας χατ τρικ, ο μέσος της Τότεναμ έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του στο 74ο λεπτό. Το αποθεωτικό 1-5, σημείωσε με πέναλτι στις καθυστερήσεις ο Μπέντνερ.

Οι Δανοί θα πάρουν μέρος για πέμπτη φορά σε Μουντιάλ, επιστρέφοντας για πρώτη φορά μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο του 2010 στη Νότια Αφρική.
23/11/2017 • 08:00

Βήμα πρόκρισης με σασπένς στο "Σαν Μαμές", το Μπορίσοφ και την Τσεχία

Δύο στροφές πριν το φινάλε της φάσης των ομίλων υπάρχουν πάρα πολλές εκκρεμότητες. Σε ματς όπως του Μπιλμπάο, του Μπορίσοφ, της Νίκαιας και της Ρώμης περιμένουμε υψηλή ανταγωνιστικότητα με ευκαιρίες για γηπεδούχους και φιλοξενούμενους

21/11/2017 • 12:30